15 listopada 2017 Autor 0

Jakie akcesoria do malowania warto jest kupić?

Decydując się na malowanie obrazów konieczne jest, by zakupić niezbędne akcesoria do malowania. Obecnie nie z tym większego problemu, ponieważ w sklepach można znaleźć wiele potrzebnych narzędzi tego typu. Które z nich są najbardziej potrzebne w przypadku początkującego malarza?

Podstawowe akcesoria do malowania to farby, pędzle oraz papier lub podobrazie. Wybór tych środków zależy od wybranej techniki malowania. Najmniej wymagająca technika jeśli chodzi o przybory, to akwarela. Jednocześnie jest to jednak technika najbardziej wymagająca, ponieważ w razie popełnienia błędu trudno jest go naprawić. W przypadku techniki olejnej liczba przyborów może być większa. Na początku jednak warto zacząć od podstaw, ponieważ to pozwala zorientować się, czego jeszcze brakuje w kompletowanym zestawie.

Decydując się na technikę akwarelową należy wybrać odpowiedni papier. Powinien mieć on wysoką gramaturę. W tym przypadku grubość papieru jest kluczowa, ponieważ zbyt cienki papier będzie nasiąkał wodą, co spowoduje jego marszczenie się.