15 listopada 2017 Autor 0

Jakie akcesoria do malowania są niezbędne, by malować w plenerze?

Akcesoria do malowania obrazów w terenie nie różnią się zazwyczaj niczym od standardowych narzędzi tego typu. Warto jednak wiedzieć, że zamiast zwykłych akcesoriów można wybrać takie, które będą o wiele bardziej przenośne. O czym warto pamiętać decydując się na malowanie obrazów w terenie?

Podstawą w przypadku malowania w terenie jest przenośna sztaluga. Choć wydaje się ona mimo wszystko mało wygodna, to jednak jest niezwykle przydatna, kiedy malowanie trwa dość długo. Sztaluga pozwala zająć wygodną pozycję podczas tworzenia obrazu. Decydując się na malowanie w plenerze należy mieć ze sobą niezbędne przyrządy. Najlepiej zmieścić je w przenośnym futerale. Malarze mają zazwyczaj mnóstwo pędzli, jednak w przypadku malowania na zewnątrz nie mogą zwykle zabrać ich wszystkich. W takim przypadku dobrze jest mieć chińskie pędzelki, które pozwalają uzyskać zarówno cienką, jak i grubą linię.

Również podczas malowania w plenerze należy zadbać o swoje bezpieczeństwo. Wiele farb olejnych może działać drażniąco na skórę, dlatego wielu malarzy decyduje się na malowanie w rękawiczkach.