15 listopada 2017 Autor 0

Jakie akcesoria do malowania wybrać w przypadku techniki akwarelowej?

Malowanie akwarelami kojarzone jest zazwyczaj z dziecinnymi farbami akwarelowymi. Tymczasem jest to szlachetna technika malarska, która pozwala uzyskać niesamowite efekty. Jakie akcesoria do malowania są potrzebne, jeśli chce się zacząć malować akwarelami?

Do malowania akwarelami teoretycznie potrzebne są farby akwarelowe, pędzle oraz odpowiedni papier. W przypadku farb akwarelowych istotne jest to, by wybrać te, które są przeznaczone dla profesjonalistów. Mają one wtedy odpowiednią pigmentację, której zazwyczaj brakuje farbom używanym przez dzieci. Pędzel do farb akwarelowych zazwyczaj wykonany jest z koziego włosia. W tym przypadku naturalne miękkie włosie sprawdzi się najlepiej, ponieważ pozwala na ułożenie go we właściwy sposób. To sprawia, że można nim uzyskiwać dowolne grubości i efekty.

Równie istotny co odpowiedni pędzel jest właściwy papier. Najłatwiej jest kupić po prostu taki, który jest przeznaczony specjalnie do malowania akwarelami. Jest on widocznie grubszy oraz często posiada cienką warstwę wosku.