15 listopada 2017 Autor 0

Jakie akcesoria do malowania są przydatne w przypadku zastosowania farb olejnych?

Malowanie farbami olejnymi jest nadal dość często wybierane, choć obecnie można zastąpić je farbami akrylowymi, które są rozpuszczalne w wodzie. Mimo to wiele osób ma sentyment do techniki olejnej i nadal często wybiera tego typu farby. Jakie akcesoria do malowania przydadzą się w takim przypadku?

W przypadku malowania farbami olejnymi istnieje co najmniej kilka niezbędnych akcesoriów do malowania. Zamiast standardowego papieru, który może być wykorzystywany w przypadku malowania farbami akwarelowymi, konieczne jest użycie płótna. Jeśli ktoś używa surowego płótna, przed malowaniem musi je wcześniej zagruntować. Obecnie jednak można kupić gotowe podobrazia, które są już odpowiednio naciągnięte i zagruntowane, co pozwala od razu przystąpić do malowania.

Aby móc malować farbami olejnymi, konieczne są również pędzle. Ze względu na ich cenę warto jest wybrać co najmniej kilka ich rodzajów. Niezbędne są zarówno małe pędzelki, którymi można domalowywać szczegóły, jak i te większe, które pozwalają uzyskać jednolite tło.