15 listopada 2017 Autor 0

Jakie są niezbędne akcesoria do malowania w przypadku farb akwarelowych?

Technika malowania farbami akwarelowymi nie jest łatwa. Nietrudno jest za to popełnić błąd podczas jej stosowania, co często skutkuje nieestetycznymi plamami. Decydując się na malowanie obrazu tą techniką dobrze jest wybrać odpowiednie akcesoria do malowania. Które z nich warto wybierać rozważnie, jeśli chodzi o malowanie akwarelami?

Podstawowym akcesorium w przypadku malowania akwarelami jest odpowiedni papier. W tym przypadku lepiej jest nie stosować papieru, który może spełniać wiele zadań. Najlepszy jest taki, który został oznaczony jako ten, który jest najlepszy do malowania akwarelą. Wyróżnia się on przede wszystkim swoją grubością. Ponadto często pokryty jest cienką warstwą wosku. Czemu ma to służyć? Malując na takim papierze łatwo jest zauważyć, kiedy obraz rzeczywiście jest suchy. Ponadto warstwa wosku nie przepuszcza wody wgłąb kartki, co dodatkowo zapobiega jej pofałdowaniu pod wpływem cieczy.

Wybierając pędzel do farb akwarelowych dobrze jest wybrać taki, który został wykonany z naturalnego włosia. Ma się wtedy pewność, że mokre włosie po ściśnięciu palcami zachowa oczekiwany kształt, co umożliwia malowanie na przykład palmowych liści jednym pociągnięciem.