15 listopada 2017 Autor 0

Jakie akcesoria do malowania warto wybrać?

Malowanie obrazów to ciekawe hobby. Jeśli standardowe farby plakatowe dają zbyt mało możliwości, aby uzyskać pożądany efekt. Które akcesoria do malowania są niezbędne, aby namalować piękny obraz?

Decydując się na malowanie obrazów warto jest zaopatrzyć się w profesjonalne farby. Można odróżnić je od zwykłych bardzo łatwo, ponieważ zazwyczaj mają one o wiele więcej pigmentu, dzięki czemu nie tylko łatwiej jest uzyskać pożądany efekt, ale także zużywa się ich znacznie mniej. Ta zasada dotyczy nie tylko farb olejnych czy akrylowych, ale także akwareli. Do namalowania obrazu niezbędne są także pędzle. Najlepiej mieć ich co najmniej kilka. Specjaliści często polecają zakup pędzelków chińskich o charakterystycznym kształcie, które pozwalają uzyskać różne efekty.

W przypadku, gdy wybiera się malowanie techniką olejną i chce się tworzyć obrazy bardziej abstrakcyjne, warto mieć szpachelki do nanoszenia farby. Pozwala to na uzyskanie całkowicie innych efektów niż w przypadku pędzli. Zestaw szpachelek i pędzelków można trzymać w specjalnej przenośnej kasetce.